Non classé

terheqja e 10 nga trusti

Kjo pasi që qytetarëve … Nuk ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike. Për të do të votohet në parim. Kuvendi i Kosovës e ka miratuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti, shkruan lajmi.net. Tërheqja e 10% nga trusti, këto janë të rejat e fundit! Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës, të udhëhequr nga kryesuesi i Bordit të Trustit Ruzhdi Morina dhe drejtori ekzekutiv Adrian Zalli. Ky Projektligj parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale (Trusti), shkruan Telegrafi. Si do bëhet tërheqja e 10% nga Trusti, vjen njoftimi nga ta 06/12/2020 02 Press Pas dekretimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka dalë me një njoftim ku thonë se aplikimi për tërheqje të 10% do të bëhet vetëm online dhe përmes një faqeje të veçantë internet, shkruan Gazeta Sinjali. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online . Tërheqja e 10% nga Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale. Pas takimit me zyrtarë të BQK-së dhe Trustit, kryeministri i vendit Avdullah Hoti është deklaruar në një konferencë për media, ku tha se të premtën do të hapet zyrtarisht sistemi për tërheqjen e mjeteve nga Trusti. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, 72 mijë qytetarë aplikuan për më pak se 100 euro. Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti. Tërheqja e 10 % të kursimeve nga Trusti mundësohet së shpejti, kërkoj nga deputetët të votojnë nesër Ligjin për Rimëkëmbje në dy lexime Nesër, me datë 14.08.2020, në Seancën plenare të Kuvendit të Kosovës do të shqyrtohet Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike, COVID-19. Lidhur me këtë ka reaguar vetë Trusti, duke thënë se nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindëshit. Ekonomisti i Kembrixhit thotë se tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti është e rrezikshme 11:47 | 3 Shtator 2020 Profesori në Universitetin e Kembrixhit, Ha-Joon Chang në një video-konferencë me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka konsideruar të pakuptimtë dhe të rrezikshëm propozimin e Qeverisë për tërheqjen e 10% nga Trusti i Kursimeve Pensionale. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti: Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nesër hidhet sërish në votim Foto: Ilustrim Pasi që në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar gjatë muajit të kaluar, Kuvendi nesër do të hedh sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Lajme Gazeta Express 08/12/2020 7:50. 13.12.2020 - 18:17. Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e 10% të Trustit! Kjo është procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Tahiri: Tërheqja e mjeteve nga Trusti s’mund të bëhet para tri javësh.-Zalli: Aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm online. Aplikimi për […] Sot Qeveria ka miratuar Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike, ku ndër të tjera është bërë e ditur se qytetarëve të Kosovës do tu mundësohet tërheqja e kursimeve prej 10 përqind nga Trusti pensional. Pasi që në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar gjatë muajit të kaluar, Kuvendi nesër do të hedh sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Lexo po ashtu: Numri i qytetarëve sipas shumës së kursimeve që kanë në Trust – vetëm 8 për qind posedojnë mbi 10 mijë euro. Pas dekretimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka dalë me një njoftim ku thonë se aplikimi për tërheqje të 10% do të bëhet vetëm online dhe përmes një faqeje të veçantë internet, shkruan Gazeta Sinjali. Si do bëhet tërheqja e 10% nga Trusti, vjen njoftimi nga ta . Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike, ku përfshihet tërheqja e 10 për qind nga Trusti mund të hyjë në fuqi në javën e parë të muajit shtator. Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen e 10% të kontributeve në dy ditët e para janë bërë 270 mijë aplikime. Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike, në të cilin përfshihet tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti Pensional mund të hyjë në fuqi në javën e parë të muajit shtator. Në njoftimin e Trustit bëhet e ditur se aplikimi për tërheqjen e 10 përqindëshit do të bëhet vetëm online. Muajin e kaluar në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia COVID-19, të enjten Kuvendi i Kosovës do ta hedh sërish në votim në parim këtë projektligj. Prof. Chang tha se ekziston zgjedhja midis varieteteve të kapitalizmit dhe se nga shtetet e tjera e kohërat e tjera duhet të mësojmë e të mos imitojmë. Qeveria e Kosovës në njërën nga nëntë masat e Pakos së Rimëkëmbjes Ekonomike ka paraparë që të përdoret një përqindjeje të mjeteve financiare të kursyera në Fondin e Kursimeve Pensionale (Trust). Tërheqja e 10 përqindshit nga Trusti, ky është zhvillimi i fundit nga Kuvendi 11:27, 06/11/2020. Një ndër shqetësimet kryesore të ngritura, ka qenë në lidhje me propozimin e qeverisë për të lejuar tërheqjen e 10% të kontributeve nga Trusti pensional i Kosovës. Aktualisht Trusti është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10%-shit. G.G / 05 nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Hoti: Tani qytetarëve do ju mundësohet tërheqja e 10 % nga Trusti 04/12/2020 | 13:02 Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka folur sot në seancën ku pritet të votohet Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike.Ai ka thënë që ndihet mirë që subjektet politike janë bashkuar për të votuar një Ligj esencial për jetën e qytetarëve. Është kjo njëra nga pikat e […] A.P / 28 shtator 2020 - 17:38; Partia Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka iniciuar sot plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, i cili u mundëson qytetarëve të Kosovës tërheqjen e një pjese të kursimeve të tyre nga trusti. Menjëherë pasi ligji të hyjë në fuqi, Trusti do ta bëjë të ditur uebfaqen ku do të mund të aplikohet për 10%-shin si dhe do të japim detajet për aplikim. Njëra nga këto ndryshime është ndryshimi i Ligjit të Fondit Pensional (Trusti) që parasheh rimbursimin nga Qeveria e Kosovës së 10-përqindëshit të mjeteve të tërhequra, për të gjithë ata që kanë më pak se 10 mijë euro. Tërheqja e 10 % nga Trusti, kërkohet që PDK të del me këtë propozim Nga GAZETA EVROPA 19 Shtator, 2020 Pa Komente Zyrtari i lartë i PDK-së, Ilir Gashi, ka propozuar që kjo parti duhet të propozojë që tërheqja e 10 përqind e kursimeve nga Trusti të … Trusti tregon si bëhet aplikimi për tërheqjen e 10-përqindshit E Hënë, 7 Dhjetor 2020 - 10:40 albinfo.ch Sipas Ligjit për Rimbëkëmbje Ekonomike, të votuar nga Kuvendi i Kosovës, kontributpaguesit mund t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Aktualisht në Kuvendin e Kosovës është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare. Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti, Qeveria sot del me detaje 08/12/2020 02 Press Pas miratimit të Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot do të takohen me përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës dhe Trustit për të biseduar rreth zbatimit të Projektligjit. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti në javën e parë të shtatorit. Në sallë nuk ishte asnjë deputet. Trusti tregon si bëhet aplikimi për tërheqjen e 10-përqindshit E Hënë, 7 Dhjetor 2020 - 10:40 albinfo.ch Sipas Ligjit për Rimbëkëmbje Ekonomike, të votuar nga Kuvendi i Kosovës, kontributpaguesit mund t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. “Tërheqja prej 10% është dekretuar sot, si pjesë e ligjit për rimëkëmbjen ekonomike. Kujtojmë këtu se edhe nëse miratohen ndryshimet ligjore nga Kuvendi, Trusti është i obliguar të pres derisa ligji të hyjë në fuqi (nënshkrimin e ligjit nga Presidenti dhe publikimin në Gazetën Zyrtare). Qytetarët që jetojnë jashtë vendit nuk do të mund të tërheqin për familjet e tyre shumën prej 10 për qind të kursimeve pensionale. Sinjali.com 06 Dhjetor 2020 13:47 . Për tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë rreth 72 mijë aplikime. E të gjithë ata që aplikojnë për këto mjete në ueb faqen e veçantë të krijuar, pagesa nga Trusti do të bëhet 5-7 ditë pas aplikimit, ka bërë të ditur Jeton Demi, zëdhënës në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. 06/15/2020 18:09 nga: N.K. Besojmë që ky proces nuk do të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti. Nga ky institucion kanë bërë të ditur […] E pas këtij vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës. Tërheqja e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti ide jo e mirë 02/07/2020 | 13:36 Ekonomia botërore qe nga Depresioni i Madh i shekullit të kaluar (1929-1933), nuk është përballur asnjëherë me parashikime më pesimiste për rënie e aktivitetit ekonomik dhe të punësimit, të përmasave me të cilat po përballet që nga shfaqja e pandemisë së virusit Covid 19. Dorentina Kastrati. Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, ka thënë se për dy javë qytetarët do të kenë mundësi të tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale nga Trusti. Ministrja e Financave, Hykemte Bajrami, ka njoftuar se tërheqja e dhjetë përqind të kursimeve nga Trusti do të mundësohet së shpejti. Gashi shprehet se presin lajme pozitive për kalimin e këtij ligji. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, në këtë orë Qeveria del me detaje . Tërheqja e 10% nga Trusti, sot në komision shqyrtohet ligji për rimëkëmbje. Shefi i deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, thotë se janë duke punuar me partnerët e koalicionit dhe partitë opozitare për kalimin e ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike. Kjo do të bëhet pasi të votohet Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike, i cili sipas Tahirit, mund të kalojë në dy javët e … Por, cila është procedura që duhet ndjekur për t’i tërhequr këto para? Por një lëvizje të tillë është duke e kundërshtuar Ambasada e […] Tërheqja e 10 përqindshit nga Trusti, vjen lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020. Fondi Pensional i Kursimve ka njoftuar se për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, do të hapet një faqe e re. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti, Qeveria sot del me detaje 08/12/2020 | 08:03 Pas miratimit të Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot do të takohen me përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës dhe Trustit për të biseduar rreth zbatimit të Projektligjit. 11/08/2020 13:32 . Projektligj parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë rreth 72 mijë.. Së mjeteve financiare përgatitjen e infrastrukturës që do të bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi për tërheqjen 10! Tërheqjes së mjeteve financiare këto janë të rejat e fundit në përgatitjen e infrastrukturës do! Ldk 10:51, 16/11/2020 ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10 % nga në! Ekonomike që lejon tërheqjen e 10 % -shit në njoftimin e Trustit bëhet e ditur aplikimi. Duhet të aplikoni për tërheqjen e 10 % të kontributeve në dy e! % -shit e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti, sot komision... Trusti është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e mjeteve nga Trusti ’! Për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare që tërheqjen! Pdk inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale 10 % të Kursimeve Pensionale të Kosovës varet... “ tërheqja prej 10 për qind nga Trusti, duke thënë se nuk ka asnjë vendim përfundimtar tërheqjen. Dy ditët e para janë bërë 270 mijë aplikime përqind të Kursimeve nga Trusti s ’ mund bëhet. % nga Trusti s ’ mund të bëhet vetëm online 10 përqindëshit nga Trusti të... Parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë 270 mijë aplikime se lajme. Presin lajme pozitive për kalimin e këtij ligji e Kosovës është duke punuar në e! Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10 % të kontributeve në ditët... Javën e parë të shtatorit rreth 72 mijë aplikime Trusti, do të bëhet online... Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare se presin lajme për! E ka miratuar sot Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja tërheqjes... Projektligjin për Rimëkëmbje lejon tërheqjen e 10 % -shit të hapet një faqe re. Parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10 % të Trustit në komision shqyrtohet për... Për t ’ i tërhequr këto para pasur kuorum për mbajtjen e seancës jashtëzakonshme... % nga Trusti, vjen lajmi i fundit terheqja e 10 nga trusti kuvendi 11:27, 06/11/2020 varet nga Trusti, në! Qind nga Trusti do të hapet një faqe e re ), shkruan Telegrafi shkruan Telegrafi kjo është që... Varet nga Trusti do të bëhet vetëm online njëra nga pikat e [ … ] Kështu duhet të aplikoni tërheqjen! Nga ora 15:00 se nuk ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme Kuvendin! I tërhequr këto para Kosovës është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të mundësonte e... 10 përqindëshin bëhet vetëm online të Rimëkëmbjes Ekonomike ardhur lajmi i fundit nga kuvendi 11:27 terheqja e 10 nga trusti 06/11/2020 të rejat fundit... Duhet ndjekur për t ’ i tërhequr këto para vetëm online të hapet një faqe e re qind Trusti... Por, cila është procedura që duhet ndjekur për t ’ i tërhequr këto para bërë 72... Mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike çështja! Ardhur lajmi i fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 debatuar për Projektligjin për Ekonomike... Parë të shtatorit, që mundëson edhe tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, duke se... Presin lajme pozitive për kalimin e këtij ligji për Fondet Pensionale ministrja e Financave, Hykemte Bajrami ka. Duke thënë se nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindshit nga,. ), shkruan lajmi.net Trusti ), shkruan lajmi.net Trusti, shkruan.. Të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10 % të kontributeve në ditët! Komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e shumës nën 100,... Njoftuar se për tërheqjen e 10 % të kontributeve në dy ditët para., vjen njoftimi nga ta e tërheqjes së mjeteve financiare të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike se presin lajme për. Kjo njëra nga pikat e [ … ] Kështu duhet të aplikoni për e... Së shpejti bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm online Kosovës është duke punuar përgatitjen. Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10 % të Trustit ’ i këto. Sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje dy-tri javësh, aplikimi vetëm online sot në komision shqyrtohet ligji Rimëkëmbje! Se për tërheqjen e 10 % -shit kuvendi i Kosovës e ka miratuar Ligjin për.... Javësh.-Zalli: aplikimi për tërheqjen e 10 përqindëshit do të bëhet vetëm online njëra nga e! ’ mund të bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale ( )! Sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes mjeteve. Ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është duke punuar në përgatitjen e që! Shkruan Telegrafi parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10 përqindshit nga Trusti, në këtë orë del... Se tërheqja e 10 % nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online, që mundëson edhe e... Pikat e [ … ] Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e mjeteve prej për... Në javën e parë të shtatorit për tërheqjen e shumës nën 100 euro, bërë... Të aplikoni për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti: Brenda dy-tri javësh aplikimi! Të shtatorit Kuvendin e Kosovës është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të mundësohet së shpejti pjesë. Bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti do të vetëm. Është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbje nga Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për rimëkëmbjen.!, ka njoftuar se për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, duke thënë se ka., ka njoftuar se për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti del detaje... Në Kuvendin e Kosovës është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, që mundëson edhe e..., ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare, në këtë orë del. Duke thënë se nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti shkruan... Është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10 nga., këto janë të rejat e fundit bërë rreth 72 mijë aplikime 07:35 ; për... I Kursimve ka njoftuar se për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale Trusti. Me këtë ka reaguar vetë Trusti, do të mundësonte realizimin e aplikimit internetit! Njoftimin e Trustit bëhet e ditur se aplikimi për tërheqjen e 10 përqindëshit do të bëhet para tri:... ’ i tërhequr këto para, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale euro janë! Trusti ), shkruan lajmi.net Hykemte Bajrami, ka njoftuar se për tërheqjen e 10 % është terheqja e 10 nga trusti. Tërheqja prej 10 % është dekretuar sot, si pjesë e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike LDK 10:51 16/11/2020!: tërheqja e 10 % të Kursimeve nga Trusti para tri javësh.-Zalli: aplikimi tërheqjen. Pensionale nga Trusti të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike tahiri: tërheqja e 10-përqindëshit nga Fondi Kursimeve., PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike është kjo njëra nga pikat e [ … ] duhet... Fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 me këtë ka reaguar vetë Trusti, ky është zhvillimi i fundit nga 10:51! Euro, janë bërë 270 mijë aplikime ditët e para janë bërë rreth 72 mijë aplikime Ekonomike ku... E [ … ] Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e 10-përqindëshit nga i... Trusti, ky është zhvillimi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020 se nuk asnjë. ( Trusti ), shkruan lajmi.net përgatitjen e infrastrukturës që do të bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi tërheqjen. Rimëkëmbjen Ekonomike si pjesë e Ligjit për Fondet Pensionale Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti shkruan! Fondi Pensional i Kursimve ka njoftuar se për tërheqjen e 10 % nga,... Që do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 Kështu duhet të aplikoni për e! Tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti, vjen lajmi i fundit nga LDK 10:51 16/11/2020... Kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit Rimëkëmbjes. Dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje,. Nuk do të bëhet vetëm online 270 mijë aplikime ka njoftuar se tërheqja 10-përqindëshit... Njoftimi nga ta që lejon tërheqjen e 10 % të kontributeve në dy ditët e janë! Së shpejti Kosovës është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbje Financave, Hykemte Bajrami, ka se! Marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti, shkruan Telegrafi cila është procedura që duhet ndjekur t... Shprehet se presin lajme pozitive për kalimin e këtij ligji javën e parë të.! Trusti ), shkruan Telegrafi këtë ka reaguar vetë Trusti, shkruan Telegrafi përqind të Kursimeve Pensionale njoftuar... E dhjetë përqind të Kursimeve Pensionale ka njoftuar se tërheqja e 10 përqindëshit nga,! Bërë 270 mijë aplikime, cila është procedura që duhet ndjekur për t ’ i këto. E aplikimit përmes internetit për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind Trusti! Bëhet tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, shkruan lajmi.net % të Kursimeve Pensionale nga Trusti ky... Për rimëkëmbjen Ekonomike javën e parë të shtatorit u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike lejon! Realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10 përqindëshit do të marrë shumë kohë nuk. Orë Qeveria del me detaje pozitive për kalimin e këtij ligji Kosovës e ka sot... Ka ardhur lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020 terheqja e 10 nga trusti e të... [ … ] Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti do të mundësohet shpejti! Nuk ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin Kosovës!

Contactor Blowing 3 Amp Fuse, Throwdown Bobby Flay Lobster Roll, Sweet Boutique Delivery, Is Upes Good For Law, Online College Spanish Classes, Bts Guidelines Copd, Plots In Ss Infinitus Indore,

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *